Stare miasto w La Lagunie

Miasto będące Światowym Dziedzictwem UNESCO

W północnej części Teneryfy, San Cristóbal de La Laguna było pierwszym miastem na Wyspach Kanaryjskich i do tej pory jest jedynym uznanym jako Światowe Dziedzictwo UNESCO. Jego architektura kolonialna, liniowy układ ulic, który powstał w XV wieku, bez ochrony murów zewnętrznych i z dużym deptakiem dla pieszych – to znaki wyróżniające to starożytne miasto uniwersyteckie. Spacery zabytkowymi ulicami to niezapomniane przeżycie.

Rodzinne spacery w pałacach, kościołach i klasztorach

Na ulicach i placach stoi niezwykła liczba kościołów i zabytkowych budynków pochodzenia religijnego, przez co La Laguna oferuje wiele możliwości odwiedzin artystyczno-historycznych połączonych ze zwiedzaniem licznych typowych barów tapas. Odwiedzający mogą zwiedzić katedrę, neoklasycystyczny kościół Chrystusa, pałace De Nava i De Salazar oraz klasztory Santa Catalina i Santa Clara. La Laguna warta jest odwiedzenia.

Historical heritage
Światowe dziedzictwo kultury
Typ
Stare miasto
Archeological sites
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
San Cristóbal de La Laguna

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
1
9
262
10045