Stare miasto w Icod de los Vinos

Dobrobyt, który przyszedł ze wsi i rolnictwa

W północnej części Teneryfy, Icod de los Vinos jest przykładem miasta stworzonego i opracowanego z wykorzystaniem terenów wiejskich i rolnictwa. Ze względu na sławę swoich win w XVI wieku, mieści główny młyn cukrowy na Teneryfie. Częściowo zniszczone przez pożar w 1798 r., zostało odbudowane ze starannością, aby wykorzystać swoje tereny zielone. Stare miasto rozciąga się wokół głównego kościoła San Marcos, placów De Lorenzo Cáceres i De la Pila i klasztoru San Francisco.

Miasto znane ze stuletniego smoka

Spacer po Icod de los Vinos nie jest kompletny, jeśli nie odwiedzimy słynnego starożytnego smoka. Unikalne gatunki roślin Wysp Kanaryjskich i innych wysp Makaronezji, których wiek szacuje się na około osiem wieków. Zabytkowe centrum, poza swoją tradycyjną architekturą, oferuje również okazję, aby spróbować królika w gulaszu z tradycyjnymi ziemniakami z dobrym czerwonym winem z okolicy. Na deser, cukiernia Z Icodense przyrządza smakołyki według tradycyjnych receptur, takie jak tradycyjne rosquetes czy domowe małe babeczki.

Historical heritage
Zabytkowy kompleks
Typ
Stare miasto
Archeological sites
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
Icod de Los Vinos

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
1
9
262
10045