Osada Taganana

Osada w sercu Parku Wiejskiego Anaga

Osada Taganana to główne skupisko ludności w Parku Wiejskim Anaga. Położona na północnym wschodzie Teneryfy, w północnej części obszaru naturalnego o ogromnych walorach przyrodniczych, posiada nie tylko urok otaczającego ją krajobrazu, ale również klimat starych wyspiarskich przysiółków. Jest to mianowicie jedna z pierwszych osad założonych przez kastylijskich konkwistadorów. Warto podkreślić wartość historyczną osady Taganana, która szczyci się dwoma Dobrami Dziedzictwa Kulturowego: kościołem Nuestra Señora de las Nieves i pustelnią św. Katarzyny.

Skarby dziedzictwa kulturowego Teneryfy

Najwygodniej jest dotrzeć do tej osady od północy, od strony Las Mercedes, jednego z najstarszych lasów Europy, zjeżdżając krętą drogą pomiędzy zboczami wąwozów. Centrum osady stanowi plac Nuestra Señora de las Nieves, spokojna przestrzeń w cieniu figowców benjamina będącą miejscem spotkań mieszkańców. Walor etnograficzny Taganana dostrzegamy w wyrytych w skale tłoczniach lub w słynnej dzielnicy Portugal, autentycznym skarbie dziedzictwa kulturowego.

Archeological sites
Restoration
Shop/shopping
Touristic info
Localidad
Santa Cruz de Tenerife

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
1
10
262
10045