El Sauzal by

Uroki wioski oferującej wspaniałe widoki

To, co oprócz pełnych uroku zakątków czyni wioskę El Sauzal wyjątkową, to jej panorama. Położona na zboczu, na północy Teneryfy, cała wioska stanowi rozległy punkt widokowy, z którego można podziwiać wyjątkowy widok na czuwający nad doliną La Orotava Teide lub błękitną taflę Oceanu Atlantyckiego. Oddalona od bardziej turystycznych tras, El Sauzal ugości każdego, kto zapragnie nacieszyć się harmonią tej przytulnej i spokojnej miejscowości.

Jeden z najładniejszych zachodów słońca na Teneryfie

Okolice placu z kościołem św. Piotra, czwartym w kolejności zbudowanym na wyspie od konkwisty, to dobre miejsce, aby rozpocząć zwiedzanie El Sauzal. W odległości kilku metrów znajduje się park z punktem widokowym Los Lavaderos. Jest to niewielki ogród pełen wody i roślinności, w którym zatrzymuje się czas. A o zmierzchu nie ma nic lepszego niż zasiąść w jednym z ogródków lub kafejek i dać się uwieść wspaniałemu zachodowi słońca, sącząc smaczny koktajl.

Historical heritage
Dziedzictwo
Restoration
Shop/shopping
Touristic info
Localidad
El Sauzal

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
1
9
262
10045