Wioska Yaiza

Białe domy i wyróżnienie za poprawę estetyki otoczenia

Na samym południu Lanzarote leży miejscowość wyróżniająca się czystością i starannością, z jaką dba się o jej wygląd. Nic dziwnego więc, że Yaiza została wielokrotnie nagrodzona za poprawę estetyki otoczenia. Jej tradycyjne domy koloru białego kontrastują z odcieniami ochry i czerni wulkanicznego krajobrazu, na którego tle jest osadzona, powstałego w wyniku XVIII-wiecznych erupcji. W ukwieconych domach, ulicach i ogrodach ta urocza wioska zachowuje smak tradycji.

Zabytki i spokój typowej dla Lanzarote wioski

Zwiedzających wioskę Yaiza wita typowa dla Lanzarote zabudowa architektoniczna z płaskimi i lekko pochylonymi dachami, aby lepiej wykorzystać skromne opady. Yaiza posiada zabytki historyczne, takie jak Dom Kultury Benito Pérez Armas z drewnianymi balkonami i schodami. Innym wartym zwiedzenia budynkiem jest wzniesiony w XVII wieku kościół Nuestra Señora de los Remedios. Ale najlepszym sposobem na uchwycenie esencji tej miejscowości jest powolny spacer po jej ulicach, podczas którego odkrywasz, że cisza ma odcień bieli.

Historical heritage
Dziedzictwo
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
Yaiza

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
3
9
262
10045