Wioska Haría

Malownicza wioska w dolinie tysiąca palm

Haría, na północy Lanzarote, jest położona w czarującej „dolinie tysiąca palm”, jednym z najwspanialszych gajów palmowych gatunku autochtonicznego z Wysp Kanaryjskich. Po obraniu drogi prowadzącej między górami wyłania się ta oaza na tle typowej geologii wyspy: zielonych terenów i upraw naznaczonych bielą tradycyjnej wyspiarskiej architektury. Haría drzemie w cieniu tajemniczego wulkanu Corona, a do snu kołysze ją spokój godnego zobaczenia wiejskiego krajobrazu.

Piękny krajobraz, dom Cezara Manrique

Ta piękna, rolnicza wioska oferuje wachlarz przyjemnych doświadczeń, wspomnieniami których turysta zapełni swoją walizkę. Wizyta w domu muzealnym słynnego artysty Cezara Manrique jest obowiązkowa. Plac León y Castillo zaprasza do relaksu w cieniu drzew laurowych i eukaliptusów. Centrum miejscowości stanowi kościół Nuestra Señora de la Encarnación. To do niego prowadzą wszystkie ulice i drogi w wiosce. Jednym z najstarszych obiektów religijnych jest pustelnia św. Jana Baptysty, znajdująca się u progu wioski.

Historical heritage
Dziedzictwo
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
Haría

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
3
10
262
10045