El Golfo

Osada rybacka otoczona zastygłą lawą

Rybacka osada El Golfo leży nad brzegiem oceanu, w Rezerwacie Przyrody Los Volcanes na zachodzie wyspy Lanzarote. Otoczona widowiskowymi lawami wulkanicznymi, zastygłymi po erupcji z lat 1730-1736, to czarująca enklawa rybackich domów wzniesionych w stylu wyspiarskim, o płaskich dachach i ścianach bielonych wapnem, stojących wzdłuż wąskich ulic, na końcu których widnieje niezmiennie czarujący obraz łódek zakotwiczonych przy plaży z czarnego, wulkanicznego piasku.

Wiejskie kwatery i wyśmienita kuchnia

El Golfo posiada malowniczą ofertę letniskową. Warto odwiedzić tę osadę w okresie letnim. A to nie tylko z powodu wyjątkowego piękna tego miejsca, ale także ze względu na jego spokój, wyśmienitą ofertę gastronomiczną, opartą na świeżych rybach z lokalnych wód, oraz bliskość obszarów naturalnych, takich jak zielone jezioro Charco de Los Clicos lub Park Narodowy Timanfaya. Zwieńczeniem błogich dni będzie odpoczynek w jednym z ogródków skąpanych w świetle gasnącego o zmierzchu słońca.

Lookout
Restoration
Shop/shopping
Localidad
Yaiza

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
  • Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
3
9
262
10045