Stare miasto w Santa Cruz de La Palma

Antyczny port, świątynie religijne i balkony rzeźbione z drewna

Znajdująca się na wschodzie wyspy La Palmy, Santa Cruz, jest miastem historycznym z długim dorobkiem. Założona 3 maja 1493 r. przez kapitana Alonso Fernández de Lugo, była ważnym portem na trasie między Europą i koloniami w Ameryce. Jej lata świetności przypadły na XVI wiek, gdy miasto stało się trzecim co do wielkości portem w Europie po Antwerpii i Sewilli. Będące historyczno-artystycznym kompleksem, miasto to może pochwalić się świątyniami z bogatą flamandzką sztuką religijną i unikatowymi balkonami rzeźbionymi z drewna z widokiem na morze.

Brukowane uliczki między flamandzkimi ołtarzami, muzeum wyspy i teatrami

Jako siedziba pierwszego Sądu z Indii, Santa Cruz na La Palmie to miasto, które widziało na własne oczy wiele bogactw, które Hiszpanie przywieźli ze swoich kolonii w Ameryce. Miasto zachowuje bogate dziedzictwo architektury, z dworkami w stylu kolonialnym między ulicami wyłożonymi kostką brukową. To spokojne miejsce ma atrakcje kulturalne, takie jak Museo Histórico Insular – Muzeum Historyczne Wysp, z niezwykłą kolekcją sztuki i malarstwa, a także teatrami Chico i Circo de Marte.

Historical heritage
Zabytkowy kompleks
Typ
Stare miasto
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic info
Localidad
Santa Cruz de La Palma

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
5
9
262
10045