Stare miasto w Los Llanos de Aridane

Styl kanaryjski z historią pomiędzy architekturą i turystyką

Znajdujące się w zachodniej części wyspy, miasto Los Llanos de Aridane jest gospodarczą stolicą La Palmy ze względu na swoją rolę w takich dziedzinach jak rolnictwo czy turystyka. Miasto rozciąga się od placu Hiszpanii, gdzie znajduje się część drzew laurowych z Indii, które są uważane za najstarsze na Wyspach Kanaryjskich i kościół Los Remedios. Z tyłu znajduje się tzw. plac Chica – Dziewczyna, z rzeźbioną kamienną fontanną. W górnej części starego miasta są ulice Fernández Taño i Calvo Sotelo, z malowniczymi niskimi domami w regionalnym stylu.

Plac La Glorieta podsumowuje tradycje wyspy

W południowej części miasta znajduje się targ miejski z uroczym placem z drzewami laurowymi z Indii i dworcem autobusowym, skąd łatwo jest zaplanować podróż do dzielnicy Las Manchas, aby odwiedzić plac La Glorieta – dzieło artysty z La Palmy – Luisa Morera. Można także wybrać się na spacer po równinie Argual, historycznej eksploatacji bananów na La Palmie, gdzie w każdą niedzielę odbywa się kiermasz rzemiosła i antyków. Warto odwiedzić również warsztat dmuchania szkła, który znajduje się w rogu.

Historical heritage
Zabytkowy kompleks
Typ
Stare miasto
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
Los llanos de Aridane

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
5
9
262
10045