San Andrés

Najbardziej malownicza wioska na północy wyspy La Palma

Aby odwiedzić położoną na północnym wschodzie wyspy La Palma wioskę San Andrés trzeba przekroczyć najdłuższy most jednołukowy w całej Hiszpanii. Po jego przekroczeniu docieramy do jednej z najbardziej malowniczych wiosek na wyspie, przez wieki stolicy regionu, czego dowodem są stuletnie pałace zamożnych kupców. Na fasadach budynków otaczających renesansowy kościół Nuestra Señora de Montserrat zobaczymy dekoracyjne płaskorzeźby i balkony z widokiem na Atlantyk.

Brukowane ulice i spacery aż po wybrzeże palmowe

Brukowane ulice San Andrés, ze stałym widokiem na morze, zachowują swój wygląd sprzed wieków, a domy z dużymi oknami przyprawiają o zachwyt. Centrum wioski skupia się wokół kościoła i pięknego placu o tej samej nazwie, zespołu wyjątkowego w skali wyspy. Pobliski plac Alameda to ostoja dla zmysłów, a jeśli masz ochotę na spacer aż do wybrzeża, możesz pójść na zasłużoną kąpiel deptakiem prowadzącym do naturalnych basenów Charco Azul.

Historical heritage
Dziedzictwo
Public transport
Restoration
Localidad
San Andrés y Sauces

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
  • Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
5
9
262
10045