Osada Las Tricias

Wiejska osada oddalona od rozwiniętych miast

Na północnym zachodzie wyspy La Palma, z dala od nowoczesnego rozwoju miast leży mała, spokojna osada Las Tricias, osadzona na zboczu wąwozu i otoczona migdałowcami, które w zimie kwitną wręcz widowiskowo. Stonowany rytm życia w Las Tricias pozwala z uwagą podziwiać jej architekturę, w której wyróżniamy pokryte dachówką, piękne, stare domy z drewnianymi balkonami i ścianami z ciemnego, pobielonego wapnem kamienia, w czysto wyspiarskim stylu.

Rzemiosło i zabytki archeologiczne na wyspie La Palma

Jako, że zawody rzemieślnicze mają dla tej osady ogromne znaczenie, piękny budynek tradycyjnego młyna napędzanego przez konie lub muły odrestaurowano i przekształcono w muzeum oraz punkt sprzedaży wyrobów rzemieślniczych. Nie wypada opuszczać regionu, nie odwiedziwszy pobliskiej osady Cuevas de Buracas, z malowidłami naskalnymi o wielkim walorze archeologicznym oraz magicznym lasem dracen smoczych, roślin unikalnego, autochtonicznego gatunku Wysp Kanaryjskich.

Archeological sites
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic info
Localidad
Garafía

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
5
10
262
10045