Osada La Tosca

Urocza osada pośrodku lasu kanaryjskich dracen smoczych

La Tosca to osada niedaleko Barlovento, na północy wyspy La Palma, której położenie jest co najmniej wyjątkowe. Znajduje się ona bowiem w środku lasu dracen smoczych, jednego z największych na Wyspach Kanaryjskich skupisk tego endemicznego drzewa. Liczy ona niespełna dwudziestu mieszkańców. La Tosca jest otoczona terenami uprawnymi i tymi enigmatycznymi drzewami, już od Średniowiecza przyciągającymi uwagę europejczyków, którzy stworzyli mnóstwo legend na ich temat.

Spacer do wiejskich domów La Tosca

Legendy legendami, tymczasem źródła historyczne świadczą o tym, że mieszkańcy zarówno tej niewielkiej osady, jak i okolicznych osad używali ich włókien do wyrobu lin, bowiem La Tosca zawsze czerpała z okolicznych zasobów naturalnych. Za początek wycieczki do tego malowniczego skupiska tradycyjnych domów zbudowanych bezzaprawowo z naturalnego kamienia można obrać pobliską wioskę Barlovento, z której rozpościera się wspaniały widok na otaczające ją, urwiste wybrzeże.

Archeological sites
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic info
Localidad
Barlovento

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
5
9
262
10045