Mazo

Turystyczna wioska o rzemieślniczym charakterze

Na południowym wschodzie wyspy La Palma leży turystyczna wioska znana z rzemiosła, Villa de Mazo. Wyróżnia się zarówno ze względu na różnorodność tradycyjnych zawodów, jak i słynne hafty, ale również dlatego, że szczyci się najwyższą na całej wyspie liczbą zarejestrowanych rzemieślników. Przyjemnie jest pospacerować po jej niewielkiej starówce: krocząc po starych, brukowanych jezdniach można zasmakować tradycji i poznać historię wyspy La Palma.

Atrakcje turystyczne w Villa de Mazo

Oddalona o kilku minut od lotniska, Villa de Mazo oferuje wiele atrakcji turystycznych. Jej główny plac otoczony jest pięknymi, klasycystycznymi budynkami, jak ten ratuszowy. Tradycja rzemiosła jest szczególnie widoczna w Casa Roja, gdzie można nabyć wyroby rzemieślnicze. Sieć dobrze oznakowanych szlaków pozwala turystom zagłębić się w bogatą przyrodę rezerwatu Cumbre Vieja. Warto też odwiedzić park archeologiczny Cueva de Belmaco z malowidłami naskalnymi i zanurzyć się w aborygeńską przeszłość wyspy La Palma.

Archeological sites
Lookout
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Localidad
Mazo

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
5
10
262
10045