Caleta de Sebo

Weź głęboki oddech na La Graciosa

Caleta de Sebo jest prawdopodobnie jednym z najbardziej osobliwych zakątków Wysp Kanaryjskich. To „stolica” La Graciosa, jedynej zamieszkanej wyspy w rezerwacie przyrody Archipelagu Chinijo, na północ od Lanzarote. Z wioski Órzola (północna część Lanzarote) codziennie wypływają łódki, które w dwadzieścia minut dowiozą turystę do tej oazy spokoju, z białymi domami i piaszczystymi ulicami, po których można chodzić boso, niczym Robinson Crusoe. Cisza pośrodku oceanu, to miejsce na naładowanie baterii wyczerpanych rytmem cywilizacji.

Plaże nad spokojną wodą na La Graciosa

Nieopodal Caleta de Sebo znajduje się plaża La Francesa, a nieco dalej, plaża La Cocina o drobnym, białym piasku nad spokojną, krystaliczną wodą. W Caleta de Sebo można wynająć jeep-taxi lub rowery, aby zwiedzić najciekawsze miejsca La Graciosa, choć niewielki rozmiar wyspy pozwala poruszać się po jej ścieżkach pieszo. A gdy duch pełen energii, cóż lepszego pozostaje niż napełnić żołądek wybornymi świeżymi rybami serwowanymi w Caleta de Sebo?

Historical heritage
Dziedzictwo
Restoration
Shop/shopping
Localidad
La Graciosa

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
8
9
262
10045