Wioska Tejeda

Wypad na szczyty Gran Canarii

Położona na środkowym szczycie Gran Canarii wioska Tejeda pachnie migdałem, owocem stanowiącym podstawę jej tradycyjnego cukiernictwa. Na tle panoramy wąwozów i w cieniu symbolu wyspy, Roque Nublo, oddycha spokojnie ta malownicza miejscowość. To idealne miejsce na wypad za miasto, odskocznia od zgiełku i stresu, gdzie można dać się uwieść pięknym szczytom i kojącej przyrodzie tej wyjątkowej części wyspy.

Kwintesencja tradycyjnej kanaryjskiej wioski

Tak jak w wielu wioskach Wysp Kanaryjskich, jej centrum wyznacza kościół. Odbiegające od niego ulice skrywają surowe, pokryte dachówką domy o białych ścianach, na zewnątrz których znajdują się małe ogrody pełne doniczek z kwiatami. Tak właśnie wygląda Muzeum Tradycji, budynek o tradycyjnej architekturze, w którym można poznać historię tej miejscowości i sposób życia jej mieszkańców. Wiejskie domy letniskowe zapraszają turystów do spędzenia w Tejeda kilku spokojnych, relaksujących dni, spacerując po jej szlakach lub ciesząc się pieszczotą promieni słonecznych na miejskim basenie.

Historical heritage
Dziedzictwo
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
Tejeda

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
2
9
262
10045