Wioska Firgas

Kaskada w samym środku zabytkowej starówki

Na północy Gran Canarii leży Firgas, małe miasteczko o wielkim uroku. Woda jest bohaterką jego historii, czego dowodem jest sztuczna kaskada o długości trzydziestu metrów, która spływa Paseo de Gran Canaria, dawną ulicą Real. Niewielki rozmiar uroczej starówki sprawia, że spacer po jej ulicach to przyjemność dla każdego, kto przybywa ją zwiedzić.

Malownicze ulice i przepiękny widok na północną Gran Canarię

Newralgiczne centrum miasteczka stanowią plac i kościół św. Rocha. Pierwszy z nich posiada jeden z najlepszych punktów widokowych na Atlantyk oraz całą północną część Gran Canarii. Zabytkowy młyn wodny, najstarszy z pozostających w użyciu na Wyspach Kanaryjskich, został odrestaurowany, aby cieszyć oko zwiedzających. A jeśli spacer wśród starych domów i ulic ozdobionych ceramicznymi płytkami (azulejos) rozbudzi apetyt, w wielu tutejszych restauracjach można zasmakować wyśmienitych mięs z grilla.

Historical heritage
Dziedzictwo
Typ
Stare miasto
Restoration
Shop/shopping
Touristic info
Localidad
Firgas

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
2
9
262
10045