Wioska Agaete

Jedna z najpiękniejszych starówek północno-zachodniej Gran Canarii

Od szczytów ukoronowanych najwspanialszym lasem sosnowym Gran Canarii aż po wody Atlantyku, poprzez piękną i żyzną dolinę oraz wartą zwiedzenia starówkę, Agaete, położona na północnym zachodzie wyspy, zachowuje tradycyjny wygląd i zachwyca harmonią i pięknem zabytkowej dzielnicy z białymi domami osadzonymi na zboczach wąwozu. Godne uwagi są XIX-wieczne domy z dziedzińcem i kościół Niepokalanego Poczęcia. Wizytę dopełni spacer po ogrodzie botanicznym Huerto de las Flores.

Świeże ryby i zabytki aborygeńskie

Przed opuszczeniem starówki warto odwiedzić jeden z najbardziej interesujących zabytków archeologicznych Gran Canarii: nekropolię Maipés. Odwiedzający Agaete nie mogą nie zejść do uroczej wioski rybackiej Puerto de las Nieves. Zaskoczy ich widok białych i niebieskich domków u stóp kamienistej plaży. To prawdopodobnie najpopularniejsze miejsce na wyspie, by zasmakować świeżych ryb nad brzegiem morza.

Historical heritage
Dziedzictwo
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
Agaete

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
2
10
262
10045