Stare miasto w Veguecie

Miejsce, w którym narodziły się Las Palmas de Gran Canaria
Położona w południowej części stolicy Gran Canarii, Vegueta stała się fundamentalnym centrum Las Palmas pod koniec XV wieku. Na jej placach znajdują się historyczne budynki takie jak Casa de Colón (Dom Kolumba), katedra Santa Ana (Katedra św. Anny), Museo Canario (Muzeum Kanaryjskie), Gabinete Literario (Biuro Literackie), Ratusz i Centro Atlántico de Arte Moderno (Centrum Atlantyckiego Sztuki Nowoczesnej). Szeroka oferta handlowa starego miasta ciągnie się wzdłuż Rynku, zbudowanego w 1856 r., a także przez ulicę handlową Triana.
Dzielnica pozwalająca cieszyć się kulturą i rozrywką
W sąsiedztwie antycznego kanału wąwozu Guiniguada, naprzeciwko teatru Pérez Galdós, który nosi nazwę po słynnym synu Veguety, otwiera się szeroka oferta miejskich spacerów po brukowanych ulicach i malowniczych zakątkach. Zwiedzający podczas wycieczki mogą zasmakować głębokiego smaku historycznego poprzez zwiedzanie różnych stylów artystycznych, takich jak późny gotyk czy renesans. Po spacerze, można odpocząć na tarasie znajdującym się w pobliżu zabytkowych budynków.
Typ
Stare miasto
Archeological sites
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic info
Localidad
Las Palmas de Gran Canaria

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
2
9
262
10045