Stare miasto w Terorze

Miasto narodzone na cześć Virgen del Pino

Położone w północnej części wyspy Gran Canarii, miasto Teror jest jednym z najstarszych obszarów zamieszkanych z siedmiu Wysp Kanaryjskich. Założone po objawieniu się Matki Bożej w 1481 r., zostało ogłoszone miastem maryjnym pod koniec XVI wieku. Teror ma ogromne dziedzictwo religijne, które obejmuje bazyliki, klasztory i domy rodzin szlacheckich. Ulica Real de la Plaza jest epicentrum społecznym i handlowym tego miasta od pięciu wieków.

Niedzielne spacery z tradycyjnymi wypiekami i rozsławionymi kiełbaskami

Docenione za pracę swoich wypieków, miasto Teror ma długą tradycję typowych wyrobów cukierniczych na Gran Canarii. W klasztorze Cystersów sprzedaje się popularne smakołyki, takie jak kiełbasę, masło, pstrągi, marcepany i pączki anyżu. W Finca de Osorio organizowane są wycieczki z przewodnikiem, aby lepiej poznać zapierającą dech w piersiach naturę. A w niedziele, centralny plac miasta ożywia się dzięki targowisku oferującym szeroką gamę produktów lokalnych, biżuterii i wyrobów z drewna i tkanin.

Historical heritage
Zabytkowy kompleks
Typ
Stare miasto
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
Teror

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
2
9
262
10045