Stare miasto w Telde

Odkryj najstarsze miasto na Gran Canarii

Oprócz ponad stu złóż archeologicznych, śladów przeszłości prekolumbijskiej, Telde, położone we wschodniej części wyspy Gran Canarii, posiada bogate dziedzictwo składające się z ołtarzy religijnych, pięknych domów kolonialnych – w jasnych kolorach i z dużymi balkonami – i pięknymi wąskimi i brukowanymi uliczkami. Serce najstarszego miasta na wyspie jest pełne małych królestw składających się z własnych kościołów i placów, które korzystają z cienia gigantycznych drzew. To historyczne Telde, które zaskakuje z każdej strony.

Odwiedź kościół San Juan Bautista i Muzeum León y Castillo

Piękno Telde tkwi w jego dzielnicach. Dzielnica San Juan, jego patrona, jest mała i elegancka, a także pewna siebie ze względu na swoje szlachetne domy, plac i wspaniały flamandzki ołtarz w kościele San Juan Bautista – Świętego Jana Chrzciciela. Po zwiedzeniu Muzeum León y Castillo oraz kościoła San Pedro Mártir, wyłania się dzielnica San Francisco. Spokojna i malownicza, podarowuje wiele piękna w postaci ulicy Altozano, jaskiń Baladero i stuletniego akweduktu noszącego jej imię – wszystko to jest symbolem miasta. Na zakończenie, San Gregorio, wraz ze swoją Virgen de los Dolores – Matką Bożą Bolesną.

Typ
Stare miasto
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic info
Localidad
Telde

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
2
9
262
10045