Stare miasto w Agüimes

Starożytny relikt konkwisty Kanarów

Znajdująca się na południowy wschód od stolicy Gran Canarii, gmina Agüimes była jedną z pierwszych skupisk ludności od czasu hiszpańskiej konkwisty wyspy w 1491 r. Stworzona jako miejsce zamieszkania dworu biskupiego na rozkaz Królów Katolickich, obecnie żyje z w szerokiej oferty turystyki wiejskiej przystosowanej do środowiska i zwiększonego ruchu towarowego w porcie Arinaga.

Odwiedzenie siedlisk aborygenów czy kościoła San Sebastian

Tak jak w przypadku większości terytoriów Wysp Kanaryjskich, w minionych wiekach Agüimes był świadkiem wielu najazdów, a także emigracji amerykańskiej. Okres dobrobytu nadszedł w wyniku lepszego wykorzystania zasobów wodnych. Już od XVI uprawiało się trzcinę cukrową, pomidory i ogórki. Wśród budowli o znaczeniu kulturalnym wyróżnia się kościół San Sebastian. Poleca się także wizyty w obszarach kanaryjskiego zainteresowania etnograficznego, takich jak starożytne siedliska aborygenów w Temisas i Guayadeque.

Historical heritage
Zabytkowy kompleks
Typ
Stare miasto
Archeological sites
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
Agüimes

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
2
9
262
10045