Fataga

Odkryj uroki niewielkiej wioski otoczonej zboczami gór
Przepiękne góry widoczne z drogi prowadzącej do miejscowości Fataga zapowiadają uroki tej niewielkiej wioski na południu Gran Canarii o widokach bardziej niż malowniczych. To rozkoszny, spokojny zakątek, pełen dobrze zachowanych białych domków, wąskich uliczek i kwiatów, ogromnej ilości kwiatów, które ozdabiają tę wioskę, usytuowaną na wzniesieniu doliny o tej samej nazwie i otoczoną zboczami gór, sosnami oraz wyjątkowym, gęstym gajem palmowym.
Wycieczka na wielbłądzie po Dolinie Tysiąca Palm
Dachówki, palmy, drewniane balkony i żyzne ziemie pośród inspirującego krajobrazu, gdzie żyje się bez pośpiechu, prawie jak niegdyś. Ten, kto zechce otoczyć się tą atmosferą, powinien zaszyć się wśród kamiennych uliczek, zwiedzić jedyny kościół, Świętego Józefa, muzeum lub zabytkowy młyn wodny. Bardziej turystyczne są tutejsze restauracje i sklepy z pamiątkami oraz przejażdżka wielbłądem poprzez wąwóz, znany również pod nazwą Doliny Tysiąca Palm. To egzotyczna wycieczka w krajobraz z widokami przyprawiającymi o zawrót głowy.
Localidad
San Bartolome de Tirajana

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
2
9
262
10045