El Carrizal de Tejeda

Osada o rzemieślniczej tradycji na wyspie Gran Canaria
Ta położona w środkowym rejonie szczytów Gran Canarii osada zawdzięcza swoją nazwę obfitości trzciny (zwanej carrizos). El Carrizal była niegdyś znana z rzemieślniczej produkcji trzcinowych dachów i chałup. Obecnie źdźbła trzciny używane są do wyrobu koszy i mioteł. Ta mała osada otoczona przepięknym krajobrazem geologicznym kotliny Tejeda posiada wiele uroku, a jej bielone wapnem i pokryte dachówką domy sprawiają wrażenie zawieszonych na turni.
Bajkowy krajobraz Tejedy
Do El Carrizal de Tejeda najwygodniej dojechać drogą prowadzącą od zapór, z której można podziwiać spektakularny krajobraz. W samej osadzie wypada odwiedzić starą pustelnię św. Józefa z zabytkowymi rzeźbami. Osada leży na szlaku geologicznym i często gości turystów zmierzających do kotliny Tejeda. Warto przekąsić coś w tutejszym barze w oczekiwaniu na malowniczy zachód słońca: zapadający w głębi wąwozu zmierzch, a na horyzoncie siostrzana wyspa Teneryfa.
Localidad
Tejeda

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
2
9
262
10045