Wioska Las Playitas

Piękna wioska rybacka
Las Playitas zachowuje klimat wiosek rybackich Fuerteventury. Położona na południowym wschodzie wyspy, nieopodal tętniącej strefy handlowej Gran Tarajal, Las Playitas daje możliwość korzystania z uroków małej wioski rybackiej. Przepasane błękitem białe domki wytyczają malowniczy deptak muskany przez fale. W jej restauracjach można skosztować pysznych świeżych ryb, łowionych codziennie przez morskich fachowców.
Wulkaniczna plaża, sporty wodne i krajobrazy
Wioska dzieli się na dwie wyraźnie zróżnicowane części. Po jednej stronie znajduje się typowa dzielnica rybacka, a po drugiej rozległa plaża z wulkanicznego piasku, na której można uprawiać sporty wodne, jak np. windsurfing. Z oddalonej o sześć kilometrów od Las Playitas latarni La Entallada rozpościera się wspaniały widok na morze oraz górski teren Cuchillos de Vigán, ogłoszony Zabytkiem Natury.
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
Tuineje

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
4
9
262
10045