Osada Puertito de Lobos

Rybackie chaty na wysepce Lobos
Stanowiąca niegdyś wygodną przystań dla wilków morskich, osada Puertito de Lobos jest dziś jednym z najatrakcyjniejszych kierunków Fuerteventury. Aby dotrzeć na leżącą na północ od Fuerteventury wysepkę Lobos, wystarczy wsiąść na łódkę w Corralejo, skąd przeprawa trwa około dwudziestu minut. W odległości dziesięciu minut pieszo od molo zwiedzający ujrzą Puertito de Lobos, niewielkie skupisko białych, rybackich chat o niebieskich drzwiach. To jedyny zamieszkany fragment tej dziewiczej wyspy.
Naturalne baseny i nadmorska restauracja
Zaledwie dziesięć domów liczy to skupisko ludności, poza obrębem którego obecność człowieka na tej dzikiej, dziewiczej wysepce zanika. Osadę Puertito de Lobos założono w rajskim krajobrazie: biały piasek i skała wulkaniczna łączą się tworząc spektakularne, naturalne baseny ze spokojną, krystaliczną wodą morską, idealną do uprawiania snorkelingu lub spędzenia dnia z rodziną. Po kąpieli, nie ma nic lepszego niż posiłek w jedynej restauracji w Puertito ze wspaniałym widokiem na zatoczkę.
Localidad
La Oliva

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
4
9
262
10045