Wioska El Pinar

Uroki wyspiarskiej wioski

Czarująca miejscowość El Pinar to południowe wrota wyspy. Już od momentu obrania drogi prowadzącej do tej wioski ze stolicy El Hierro zachwyca wiejski pejzaż, pełen małych sadów oraz naznaczonych figowcami i migdałowcami pastwisk. El Pinar jest położona na krawędzi wielkich lasów sosnowych, a na niższych poziomach zachęca dzikim krajobrazem wulkanicznych form krasowych. To wioska zachowująca esencję tradycyjnego wiejskiego życia na wyspie El Hierro, opartego na rolnictwie, hodowli bydła i rzemiośle.

Nabierz dystansu w jednym z wiejskich domów na El Hierro

Punkt widokowy Tanajara zapewnia wspaniały widok na wioskę El Pinar, południowe pasmo El Hierro oraz morski rezerwat o łagodnych wodach, znany jako Mar de las Calmas, Morze Spokoju. Po tym bastionie przychodzi ochota na zagłębienie się w uliczki osad Taibique lub Las Casas, aby poczuć, jak wolno pulsuje w nich życie. Wiele z tutejszych domów starannie odrestaurowano i przekształcono na wiejskie kwatery, idealne, by odnaleźć siebie.

Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic info
Localidad
El Pinar

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
7
9
262
10045