Osada Tiñor

Najmniejsza miejscowość wyspy El Hierro

Tiñor to najmniejsza miejscowość na najmniejszej z Wysp Kanaryjskich. Ta położona na północnym wschodzie wyspy El Hierro osada posiada wyjątkowy urok, który czerpie z zadbanych tradycyjnych domów, zbudowanych z czarnych skał wulkanicznych i pokrytych płaską dachówką w stylu angielskim. Biel wielu domów kontrastuje z zielenią okolicznego krajobrazu. Oddalona o kilka kilometrów od stolicy wyspy El Hierro, Tiñor to schowana za zboczem perełka, która zaprasza do jej odwiedzenia.

Malownicza osada, przez którą przechodzi procesja Bajada de la Virgen de los Reyes

Przez Tiñor przechodzi jedna z najważniejszych procesji archipelagu, słynna Bajada de la Virgen de los Reyes. Aby dotrzeć do osady, trzeba zboczyć z drogi prowadzącej z Valverde do San Andrés i El Pinar. Warto jednak zawitać do tego malowniczego jak z pocztówki miejsca. Żeby je odkryć, najlepiej zaparkować samochód i zwiedzić tutejsze uliczki pieszo, podziwiając prawdziwie wiejską okolicę. Nie zapomnij zabrać aparatu fotograficznego.

Localidad
Valverde

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
7
9
262
10045