Osada Isora

Osada o murach ze skał wulkanicznych na wyspie El Hierro

Isora, położona w środkowym regionie wschodniej części wyspy El Hierro, zrodziła się wokół źródła Azofa. Ta urocza osada ma w sobie coś, co przyciąga wzrok zwiedzających. Może to jej domy ze skał wulkanicznych lub staranność, z jaką zadbano o piękny wygląd jej murów i sadów. A może całość tworząca tę pełną uroku starych wyspiarskich zabudowań osadę. To idealne miejsce na naładowanie baterii świeżą energią.

Błogi spokój i zachwycające widoki na Las Playas

Skupiska położonych wzdłuż głównych traktów komunikacyjnych i w większości odrestaurowanych domów z zadbanymi sadami owocowymi cieszą wzrok. Wiele z nich zostało przekształconych w wiejskie kwatery. Spędzenie tu kilku spokojnych, błogich dni to prawdziwy luksus. Koniecznie trzeba przespacerować się po skąpanych w zieleni ścieżkach i wspiąć się na punkt widokowy, z którego rozpościera się wspaniały widok na krajobraz Las Playas.

Restoration
Localidad
Azofa

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
7
9
262
10045