El Mocanal

Tradycyjna, pełna uroku zabudowa

Malownicza miejscowość El Mocanal, otoczona pastwiskami i polami uprawnymi, jest położona na północy wyspy El Hierro. Wioska o tradycyjnej zabudowie znajduje się bardzo blisko Pozo de las Calcosas, kąpieliska z wyjątkowymi naturalnymi basenami, w których można przyjemnie się ochłodzić, zanużając się w krystalicznie czystej wodzie. Miejsce słynie również z ręcznie robionych dywanów, przygotowywanych na święto Bożego Ciała. Co roku przyciągają one wielu turystów. To urokliwa miejscowość, które zachwyca osoby szukające spokoju i miłośników wyjątkowego piękna tutejszej zabudowy i krajobrazów.

Zakątki, w których docenisz upływ czasu

Przez miejscowość El Mocanal przejeżdżają wszyscy podróżni wjeżdżający do doliny El Golfo lub opuszczający ją przez tunel Los Roquillos. Wiejski charakter nadaje wiosce szczególnego uroku. W urokliwych zakątkach z nienaruszoną tradycyjną architekturą, z wąskimi, małymi uliczkami i placami, czas zdaje się płynąć wolniej. Warto odwiedzić również zabytkowy kościół z XV wieku pod wezwaniem św. Piotra. W pięknej wiosce położonej na El Hierro przykłada się dużą wagę do tradycji. Dzięki temu wciąż można podziwiać wyjątkowy charakter tego miejsca.

Historical heritage
Dziedzictwo
Public transport
Restoration
Shop/shopping
Touristic bus
Touristic info
Localidad
Valverde

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy itd.).
7
9
262
10045