Trasa rowerowa z północy na południe Teneryfy

Wyprawa rowerowa w strefie wulkanu Teide

Szlak biegnie od północnego do południowego wybrzeża Teneryfy, zaczyna się w Puerto de la Cruz, wspinaczką przez dolinę Valle de La Orotava i jej przepiękny sosnowy las kanaryjski. Najwyższe wzniesienie na trasie osiąga 2 000 metrów, będące początkiem karu Las Cañadas (2 360 metrów), wznosząca się 42. kilometrowa trasa, której premią są podnóża wulkanu Teide, będącego najwyższym szczytem Hiszpanii. Następniewjeżdżamy na łagodny zjazd, który przebiega przez dolinę Ucanca. Jest to trasa wybrana przez zespoły takie jak Sky, w ich przedsezonowym okresie.

Zjazd przez Chío aż do plaży Las Vistas

Zjazd zaczyna się na drodze Chío, w kierunku na zachód, gdzie przy bezchmurnej aurze można dostrzec wyraźnie wyłaniające się wyspy La Gomera i La Palma. Następnie należy zjechać z głównej drogi i przejechać przez urokliwe wioski jak Aripe i Chirche, z domami z kamienia, na skraju głębokiego wąwozu. Trasa wraca jednak na szersze drogi, skąd zaczyna się ciągły zjazd aż do plaży Las Vistas, końcowego punktu fantastycznej trasy, której ostateczna meta znajduje się w turystycznej miejscowości Los Cristianos.

Distance
92 km
Wysokość
1100 m
Slope
2600 m
Is circular
Restaurant
Localidad
Puerto de la Cruz

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
1
257
13
262
10045