Trasa rowerowa w południowo-zachodniej części Teneryfy

Wjazd górskimi przełęczami aż do masywu Teno

Zaczynająca się i kończąca w przystani klifów Los Gigantes, w skrajnej północno-zachodniej części Teneryfy, trasa ta biegnie przez górskie przełęcze aż do miejscowości Santiago del Teide, a następnie wiedzie wywołującą zawroty głowy drogą do przepięknej wioski Masca. W tym miejscu zaczyna się teren zdominowany przez stary masyw Teno, wspaniałą scenerię, pełną przepięknych dolin i stromyh klifów, gdzie należy jechać między zboczami głębokich wąwozów, których ściany mają ponad 1 000 metrów różnicy wysokości.

Zwiedzanie regionu Isla Baja na rowerze

Z jednego wspaniałego krajobrazu przenosimy się w inny, nie mniej piękny, który wyłania się w trakcie zjazdu przez dolinę El Palmar do Buenavista. Tu, w regionie znanym jako Isla Baja, rower prowadzi nas spokojnie przez 10 kilometrów wśród bananowych plantacji. Następny jest wjazd do Garachico, będącą jedną z najpiękniejszych miejscowości na wybrzeżu Hiszpanii, do Icod de Los Vinos, gdzie znajduje się tysiącletni smok, aż w końcu do przełęczy Erjos, na 1 100 metrach wysokości. Ostatni wysiłek kończy się w Santiago del Teide i Arguayo, z pętlą jako wariantem dla końcowego zjazdu.

Distance
107 km
Wysokość
2361 m
Slope
2460 m
Restaurant
Localidad
Los Gigantes

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
1
257
13
262
10045