Trasy rowerowe na La Palma

Wspiąć się do Roque de los Muchachos

Wąska i spokojna droga z Barlovento, na północy La Palma, jest początkiem 127. kilometrowej wyprawy, przebiegającej przez wyspę z północy na południe. Na trasie można podziwiać wspaniałe makaronezyjskie lasy wawrzynolistne i rolne tereny miejscowości Garafía, po czym trzeba zmierzyć się z trudną, 15. kilometrową wspinaczką, aż do Obserwatorium Roque de los Muchachos, będącym najwyższym punktem wyspy, z niesamowitym widokiem na wywołujące zawrót głowy ściany skalne Parku Narodowego La Caldera de Taburiente. Nagroda rekompensuje wysiłek.

Końcowy zjazd do salin Fuencaliente

W drodze powrotnej, na skrzyżowaniu z drogą L-P1, trasa biegnie po stromym terenie z północnego-zachodu w kierunku punktu widokowego El Time, w Garafía. Wywołujący zawrót głowy zjazd prowadzi przez ujście wąwozu Las Angustias, przecina plantacje bananowe w Los Llanos de Aridane i liczne miejscowości, w których można się zaopatrzyć. Następny wjazd jest łagodny i prowadzi do Los Canarios, najwyższego miejsca w południowej części La Palma. Stąd biegnie końcowy zjazd, w krajobrazie zaznaczonym przez imponujący wulkan Teneguía, latarnię morską i saliny w Fuencaliente.

Distance
127 km
Wysokość
2400 m
Slope
3850 m
Restaurant
Localidad
Barlovento

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
5
257
13
262
10045