Trasa rowerowa z północy do centrum Gran Canaria

Trasa rowerowa z Bañaderos do Roque Nublo

Ta pętla rowerowa, która prowadzi do samego serca wyspy Gran Canaria, zaczyna się na północnym wybrzeżu wyspy, w Bañaderos, gdzie można zostawić samochód, aby wspiąć się w kierunku plantacji bananów, sadów i wiosek, skąd prowadzi droga do wąwozu Barranco de Los Tiles. Kręta droga prowadzi do miejscowości Fontanales i do stuletnich sosen w Gáldar, aż do punktu widokowego La Cruz de Tejeda, będącym idealnym miejscem na odpoczynek przed rozpoczęciem głównej trasy, prowadzącej do emblematycznego szczytu Roque Nublo.

Zjazd aż do Tejeda, w centrum wyspy Gran Canaria

Szybki zjazd prowadzi do miejscowości Tejada, w centralnej części Gran Canaria, świata zapierających dech w piersiach skalnych ścian, nad którymi króluje Roque Bentayga, któremu towarzyszą skalne ściany El Aserrador: rampy pomiędzy migdałowcami, występują od Ayacata aż do podnóży Roque Nublo, będącym naturalnym symbolem wyspy. Powrót do Cruz de Tejeda przez równiny La Pez jest łagodniejszy. Aby zakończyć te wspaniałe krajobrazowe puzzle, którego ostatnim elementem jest Bañaderos, wystarczy obrać drogę przez Valleseco i Arucas.

Distance
106 km
Wysokość
1720 m
Slope
2760 m
Is circular
Restaurant
Localidad
Bañaderos

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
2
257
13
262
10045