Trasa rowerowa w południowo-zachodniej części Gran Canaria

Pętla rowerowa, która zaczyna się i kończy w Mogán

Klasyczna trasa dla cyklistów, będąca pętlą rowerową w południowo-zachodniej części Gran Canaria, zaczyna się i kończy na złocistym wybrzeżu okrągłej wyspy. W urokliwym porcie w Mogán zaczynają się pierwsze 30 kilometrów trasy, która wije się na płaskich terenach brzegowych, między przystaniami i przepięknymi plażami, aż do Maspalomas. Stamtąd należy szukać serca wyspy, obierając kierunek Fataga. Wznosząca się trasa, przechodząca przez punkt widokowy Degollada de Las Yeguas, wydaje się długa i trudna.

Alcanzar Ayacata, najwyższy punkt na trasie

Wspinaczka rowerowa po południowo-zachodniej części wyspy Gran Canaria ma trzy ważne punkty: miejscowość Fataga, San Bartolomé i Ayacata, najwyższy punkt na trasie. Warto wziąć oddech na trasie, o niesamowitych krajobrazach z osadami i głębokimi wąwozami, i spróbować lokalnego sera, zanim rozpocznie się zjazd do tamy Las Niñas. Trasa z zakrętami i sosnami prowadzi do następnego spektakularnego wąwozu Mogán, do którego prowadzi droga, jakby zawieszona pomiędzy ścianami urwisk. Wystarczy tylko zjechać do Mogán i odpocząć.

Distance
99 km
Wysokość
1304 m
Slope
2240 m
Is circular
Restaurant
Localidad
Puerto de Mogán

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
2
257
13
262
10045