Trasa rowerowa na El Hierro

Przejechać rowerem wyspę El Hierro z Valverde

Wyprawa rowerowa po Wyspie Południkowej jest prawdziwą rowerową przygodą, która zaczyna się w jej stolicy, Valverde, znajdującej się w północno-wschodniej części wyspy. Będąc w rolniczej wiosce San Andrés, należy jechać drogą HI-4 aże do skrzyżowania, które prowadzi do la Hoya del Morcillo i nienaruszonego krajobrazu w El Julan, będącego jednym z miejsc, dzięki którym El Hierro jest tak wyjątkową wyspą: chodzi o zbocze pokryte lasem sosnowym, gdzie jedynie kapliczka la Virgen de los Reyes i latarnia Orchilla przypominają o obecnych tam również ludziach.

Wspiąć się przez Frontera aż do punktu widokowego Mirador de La Peña

Tu można podziwiać powyginane przez wiatr Jałowce Fenickie, po czym zaczyna się zjazd do skrajnego północno - zachodniego punktu wyspy. Mijając plażę El Verodal o czerwonawych piaskach, szlak przecina dolinę El Golfo, po czym wznosi się drogą przez Frontera, jedną z najbardziej imponujących przełęczy górskich wyspy. Po przekroczeniu 1 300. metrów wysokości, zaczyna się droga do punktu widokowego La Peña −dzieło artysty Césara Manrique− warto tam zajrzeć przed rozpoczęciem drogi powrotnej do Valverde, przez urokliwe wioski, takie jak Guarazoca, Erese i El Mocanal.

Distance
105 km
Wysokość
1338 km
Slope
2400 km
Is circular
Restaurant
Localidad
Valverde

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
7
257
13
262
10045