Trasy do biegania terenowego po wyspie Teneryfa

Wymagająca technicznie trasa trailowa na południu Teneryfy

Trasa zaczyna się w położonej na wysokości prawie 1400 metrów wiosce Vilaflor na południu wyspy Teneryfa. Po trudnym podbiegu o długości 1100 metrów dociera do Przełęczy Guajara z widowiskową panoramą wulkanu Teide oraz wyspy La Gomera. Stąd następuje kilometrowy zbieg do Siete Cañadas, gdzie trasa ma swój dalszy ciąg.

Bieg górski przez Park Narodowy Teide

Przemierzając 6 kilometrów niemal pozbawionego przewyższeń terenu wulkanicznego wśród form krasowych oraz skał magmowych do narodowego hotelu Parador Teide, biegacze odbywają prawdziwą podróż na księżyc. W sumie to prawie 20-kilometrowy dystans na wymagającej technicznie trasie trailowej, która stanowiła w ostatnich latach odcinek Blue Trail w wariancie Ultra Trail. Koniecznie trzeba zadbać o dobrą ochronę słoneczną i odpowiednie nawodnienie.

Distance
20 km
Max height
2.500 m
Localidad
Vilaflor

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
1
257
13
262
10045