Trasy do biegania terenowego w Tamadaba

Wymagająca technicznie trasa trailowa z widokiem na szczyt Roque Nublo

Ta okrężna trasa zaczyna się w dzielnicy San Pedro w Agaete i biegnie przez przepiękny rezerwat przyrody Tamadaba oraz środkowe rejony północno-zachodniej części wyspy Gran Canaria. To 39 kilometrów bardzo wymagającej technicznie trasy, odpowiedniej tylko dla najbardziej doświadczonych biegaczy. Podczas biegu można podziwiać imponujące widoki na szczyt Roque Nublo, szczyt Roque Bentayga i kotlinę Tejeda, ukoronowane jednym z najlepiej zachowanych lasów sosnowych na wyspie.

Jeden z najbardziej widowiskowych zbiegów na wyspie Gran Canaria

Trasa rozpoczyna się przewyższeniem na 1000 metrów, po którym podbiegamy do Lomo del Palo, i ciągnie się dalej do Los Moriscos, najwyższego punktu przeprawy położonego na wysokości 1534 metrów. Od tego momentu mijamy kolejno wioskę Artenara, zapory Hoyas i Samsó oraz drogę Camino de los Romeros, jeden z najbardziej widowiskowych zbiegów na wyspie Gran Canaria. Z logistycznego punktu widzenia przebieg trasy jest wygodny (kończy się ona w miejscu startu), ale wymaga zaplanowania oraz wyśmienitej formy fizycznej.

Distance
38,83 km
Max height
1.599 m
Localidad
Agaete

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Zabierz ze sobą swoje śmieci i niedopałki. Nie pozostawiaj resztek jedzenia, gdyż sprzyjają rozmnażaniu się gryzoni i kotów.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Nie uprawiaj sportu poza wyznaczonymi obszarami.
2
257
13
262
10045