Surfowanie na lewej fali w Las Palmeras

Najsłynniejsza fala na świecie do surfowania na Teneryfie

W dużym ośrodku turystycznym Playa de las Américas – Plaża Ameryk, w południowej części wyspy Teneryfy, znajduje się najbardziej znane miejsce do surfowania na wyspie. Miejsce to jest niezwykle popularne ze względu na jakość fal i lokalizację w samym sercu jednego z najbardziej znanych ośrodków turystycznych na Teneryfie. Obszar ten umożliwia surfowanie, bodyboarding i Stand Up Paddle, a wokół znajduje się aleja z różnymi usługami, takimi jak usługi ratownicze, restauracje, prysznice lub parking. Nic dziwnego, że miejsce to zostało wykorzystane m.in. do świętowania mistrzostw WQS ASP.

Lewa wirowa fala na Playa de las Américas

Lewa fala w Las Palmeras jest miejscem o podłożu wulkanicznym, które słynie z długich fal z różnymi warstwami. Ze ścianą spadającą pionowo, ma puste i bardzo szybkie warstwy w pobliżu brzegu. Najlepszy czas jest w okresie od października do marca, podczas przypływu i z wiatrami Płn-PłnW-PłnZ i rozkołysem Z-PłdZ-PłdW, tworzącym fale od 1 do 3 metrów. Pomimo, że szczyt jest średnich rozmiarów, z silnym rozkołysem z zachodu staje się bardziej wymagający. W trakcie przypływu zaleca się stosowania butów, aby wejść do wody.

Parking
Restaurant
Localidad
Playa de las Américas

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
1
259
13
262
10045