Surfowanie w El Quemao

Złap fale naprzeciw La Santa w jednym z najlepszych miejsc na świecie

Jedno z najlepszych miejsc do surfowania na świecie, El Quemao, znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy Lanzarote. Naprzeciwko rybackiej wioski La Santa tworzą się silne fale i idealne wiry przy braku rozkołysu. Wioska La Santa oferuje wiele miejsc noclegowych i usług gastronomicznych, w tym niektóre wyspecjalizowane, takie jak szkoły surfingu i sklepy na wynajem i zakup sprzętu sportowego.

Miejsce na poziomie ekspertów do surfowania na Lanzarote

El Quemao to maszyna produkująca szybkie i głębokie wiry, idealne dla doświadczonych surferów. Zstąpienie fali jest pionowe i prowadzi do głębokiego odbicia, aby wymierzyć w wir. Pomimo że miejsce to jest słynne ze względu na lewą falę, El Quemao otwiera się również z prawej tworząc szybką i pustą falę. Najlepsze warunki w El Quemao są pomiędzy miesiącami październikiem i marcem, podczas przypływu i wiatrów z W-PłdW i rozkołysu z północy. Wejście i wyjście z wody jest łatwo wykonać z doku w miejscowości La Santa.

Parking
Restaurant
Localidad
La Santa

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
3
259
13
262
10045