Surfowanie na lewej fali w San Juan

Miejsce do surfowania na plaży obok Caleta de Famara

Na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy Lanzarote znajduje się jedna z najlepszych lewych fal do surfowania na wyspie, nie tylko ze względu na jakość, ale także swoje doskonałe położenie. Dlatego też, w miejscu San Juan obchodzony jest WQS ASP i lokalne mistrzostwa. Dostęp jest drogą wiejską z pobliskiej wioski rybackiej Caleta de Famara, aż dojdziemy do małej piaszczystej plaży i skał z widokiem na wyspę La Graciosa i urwisko Famara.

Jedna z najlepszych lewych fal do surfowania na Lanzarote

Lewa fala San Juan łamie się na określonym szczycie z podłożem raf wulkanicznych. Jest to dość długa fala z pionowym zejściem, która tworzy ramię w różnych warstwach. Samochód można zaparkować w odległości 100 metrów od plaży San Juan i wejścia do wody, które odbywa się bez trudności od strony plaży, chociaż trzeba przepłynąć kawałek, aby osiągnąć szczyt. Najlepsze warunki do surfowania są w okresie od września do maja, z wiatrami Płd-PłdW-W oraz w czasie odpływu, choć jest to miejsce z dość regularnymi falami.

Localidad
Famara

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
3
259
13
262
10045