Surfowanie w El Confital

Jedno z najlepszych miejsc do surfowania w Europie

W północno-wschodniej części wyspy Gran Canarii, w miejscowości Las Palmas de Gran Canaria, znajduje się jedna z najlepszych fal do surfowania w Europie. Jej prawa jest długa i idealna dla surferów na poziomie ekspertów. Powiązana z centrum miasta przez ruchliwą aleję dla sportowców i mieszkańców, jest bardzo łatwa do zlokalizowania i można tu dotrzeć pieszo lub samochodem. Jakość fal w El Confital została wykorzystana w jednych z najlepszych mistrzostw świata, takich jak WQS ASP i Red Bull Rival.

Wirowe fale w stolicy Gran Canaria

Miejsce El Confital załamuje się z prawej strony, u podłoży wulkanu, z wirem, który tworzy się przez całe zejście prawie bez dna. Zejście fali jest pionowe, prawie w powietrzu, z silnym odbiciem. Pomimo że jest to stały punkt przez cały rok, najlepsze warunki do surfowania występują pomiędzy miesiącami wrześniem i majem, w trakcie przypływu, z wiatrami z W-PłnW i rozkołysem Płn-PłnZ-Z. Można wejść do wody z kilku stron, ale należy zachować ostrożność ze względu na prądy w dni kiedy są wielkie fale ponieważ mogą one popchnąć w stronę klifów.

Localidad
Las Palmas de Gran Canaria

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
2
259
13
262
10045