Surfowanie na prawej fali w El Lloret

Miejska fala z świetną atmosferą wzdłuż plaży Las Palmas

W mieście Las Palmas de Gran Canaria, na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy Gran Canarii, znajduje się El Lloret. Połączony jest deptakiem z plażą Las Canteras. Dostępność tej miejskiej fali najwyższej jakości jest tak duża, że jest ona oblegana przez lokalnych surferów. Atmosfera jest bardzo sportowa, jako że teren ten jest wykorzystywany do uprawiania sportów na świeżym powietrzu, a w miejscu tym praktykuje się surfowanie, bodyboard oraz Stand Up Paddle. Znajduje się w otoczeniu wielu usług, takich jak parking położony naprzeciwko, centrum handlowe i kilka restauracji.

Jedna z najlepszych prawych fal do surfowania na Gran Canarii

Na tle wulkanicznych skał i kamieni, fala Lloret ma jedną z najlepszych prawych fal na wyspie Gran Canarii do surfingu. O średniej wielkości, z dużymi ścianami z różnymi warstwami, przy sprzyjającej pogodzie, łamie się także na lewo. Najlepsze warunki są w czasie odpływu, z wiatrami z PłdW-Płd-PłdZ-W i rozkołysem Płn-PłnW-PłnZ-Z od października do maja. Dostęp do morza jest z zatoczki pomiędzy falochronami z kamieni, ale przy silnych falach trzeba poczekać, ponieważ prąd popycha z siłą w stronę falochronu.

Localidad
Las Palmas de Gran Canaria

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
2
259
13
262
10045