Surfowanie na El Hierro

Najsłynniejsze miejsce na Fuerteventurze do praktykowania surfingu
Najsłynniejsza fala do uprawiania surfingu na wyspie Fuerteventurze znajduje się w miejscu na El Hierro, na północy wyspy, tuż obok plaży Majanicho. Cieszy się sławą ze względu na regularność i jakość swoich załamań, co sprawia że jest jedną z fal, z której najczęściej korzystają surferzy na wyspie. Można tu dotrzeć żwirowymi drogami, które łączą ten obszar z centrum Corralejo, El Cotillo czy drogą asfaltową od Majanicho do miejscowości Lajares. W przypadku parkowania, można zostawić samochód w tym samym miejscu.
Szybka i wirowa fala obok plaży Majanicho
Fala na El Hierro ma dwa zróżnicowane szczyty, które załamują się u podłoży wulkanu na kilku metrach głębokości. Głównym jest fala lewa – bardzo szybka, pusta i średniej wielkości, idealna do wykonywania silnych ruchów. Jej prawa jest krótsza, ale również tworzy jakościowe wiry. Między wrześniem i majem, w trakcie przypływu, z wiatrami z W-Płd-PłdW-PłdZ i rozkołysem Płn-PłnW-PłnZ-Z, to miejsce pokazuje swoją sławę. Pomimo że wejście do wody przy odpływie nie jest skomplikowane, zaleca się stosowanie butów.
Localidad
Playa del Hierro

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie wrzucaj żadnych przedmiotów ani resztek do morza.
- Szanuj zwierzęta, nie płosz ich ani nie karm. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112. Nie zrywaj kwiatów ani nie roślin.
- Nie zbieraj ani nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie układaj stosów z kamieni.
- Używaj kremów z filtrem słonecznym przyjaznych dla środowiska naturalnego.
4
259
13
262
10045