Punkt widokowy Mirador del Pico del Inglés

Panoramiczny widok na Teneryfie
Ten punkt widokowy usytuowany jest na zielonym dachu masywu Anaga, w północnej części wyspy Teneryfa, stanowiąc wspaniałą okazję, aby poddać próbie sprzęt fotograficzny, zwłaszcza jeśli dysponuje funkcją zdjęć 360. stopni. Patrząc na wschód, przy bezchmurnej aurze, widok obejmuje cały masyw aż do miasta Santa Cruz. W kierunku zachodu, sama wyspa Teneryfa majestatycznie wznosi się ponad morze, z górą Teide na jej szczycie. W środku i przy dobrej widoczności, wyłaniają się z morza wyspy Gran Canaria i La Palma.
Szlaki w górach masywu Anaga
W urodzie prostoty, punkt widokowy pozbawiony jest niemalże infrastruktury: posiada parking, dobrze przystosowane krótkie przejście, umożliwiające z łatwością zmienienie zbocza, a także szerszy i ogrodzony teren na samym szczycie. Miłośnicy szlaków górskich nie powinni zapomnieć, że PR-TF2, z Taborno do Valleseco, przechodzi dokładnie przez Pico del Inglés, dając amatorom pieszych wędrówek możliwość wejścia do serca słynnych lasów laurisilva - makronezyjskich lasów wawrzynolistnych, charakteryzujących masyw Anaga.
Altitude
980 m
Landscape type
Mieszany
Obszar pod ochroną
Park wiejski
Hiking trails
Parking
Public transport
Localidad
Anaga

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy, lornetki i teleskopy itd.).
- Zawsze podążaj wyznaczonym szlakiem. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
1
9
10
262
10045