Punkt widokowy Mirador de Ortuño

Zdjęcie tuż przy najwyższej górze Hiszpanii

Punkt widokowy Ortuño jest najpopularniejszym przystankiem dla tych, którzy zmierzają w kierunku Parku Narodowego Teide lub z niego wracają, górzystym grzbietem Teneryfy, zwłaszcza pod koniec dnia, punkt widokowy obdarowuje widowiskowymi zachodami słońca. Słońce zachodzi tuż przy najwyższej górze Hiszpanii, opływając w odcieniach czerwieni i purpury, oświetlając strome zbocza północnej części wyspy i morze w którym się zanurza. To raj dla miłośników fotografii.

Widoki morza chmur na Teneryfie.

Na drodze TF-24, kilka kilometrów od terenów rekreacyjnych Las Lagunetas, na północnym wschodzie wyspy, znajduje się punkt widokowy, będący prostym punktem postojowym z miejscami parkingowymi i tablicami informacyjnymi, otoczonym niewielkim lasem sosnowym. Turysta znajduje się wówczas na wysokości 1610. metrów nad poziomem morza, więc może spodziewać się intensywnego światła i świeżego, czystego powietrza. Pojawiające się ewentualne chmury w zupełności nie przeszkadzają, gdyż często pozostają w dole, nie zasłaniając widoków i tworząc białe morze, nad którym wyspa wydaje się unosić.

Altitude
1200 m
Landscape type
Mieszany
Obszar pod ochroną
Chroniony krajobraz
Hiking trails
Parking
Localidad
La Victoria de Acentejo

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy, lornetki i teleskopy itd.).
- Zawsze podążaj wyznaczonym szlakiem. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
1
9
10
262
10045