Punkt widokowy Mirador del Roque de los Muchachos

Punkt widokowy na szczycie wyspy La Palma

Punkt widokowy Roque de los Muchachos znajduje się na szczycie wyspy La Palma i jest jednym z tych miejsc na świecie, z idealnym niebem do obserwacji astronomicznych. U jego podnóża podziwiać można imponujący widok na olbrzymią kalderę wulkaniczną o 1500. metrach głębokości, pokrytą drzewami, z wulkanicznymi skałami o fantazyjnych kształtach, uznaną za park narodowy. Dla tych, którzy zatrzymują się na wyspie La Palma, widok jest „obowiązkowy do zobaczenia”. Wskazane jest przygotowanie się do wielkości wizualnego spektaklu, zwłaszcza przez osoby, cierpiące na zawroty głowy.

Spacer po brzegu parku Caldera de Taburiente

Aby lepiej zrozumieć, jak powstało to ogromne pęknięcie w wyspie La Palma, można odwiedzić punkt informacyjny Parku Narodowego Caldera de Taburiente, tuż przy parkingu. Mając odpowiednie obuwie, zapas wody i zapewnioną ochronę przed słońcem, można przejść się szlakiem GR-131, biegnącym wzdłuż brzegu całej kaldery. Przy bezchmurnej aurze, nie należy zapomnieć o sfotografowaniu unoszących się nad morzem Teneryfy, wysp La Gomera i El Hierro.

Altitude
2.426 m
Landscape type
Naturalny
Obszar pod ochroną
Park narodowy
Hiking trails
Interpretation center
Parking
Localidad
Garafia

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy, lornetki i teleskopy itd.).
- Zawsze podążaj wyznaczonym szlakiem. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
5
9
10
262
10045