Punkt widokowy Mirador de La Cumbrecita

Punkt widokowy Parku Narodowego Caldera de Taburiente
Gdyby park Caldera de Taburiente był olbrzymim audytorium stworzonym przez naturę, w punkcie widokowym La Cumbrecita znajdowałyby się najlepsze miejsca dla VIP-ów. Ten naturalny balkon znajduje się na końcu wąskiej cieśniny, która gwałtownie się kończy i zawiesza się nad przepaścią kaldery, widać wówczas imponujący basen naturalny o średnicy sześciu i pół kilometra, otwarty w samym centrum wyspy La Palma. Niezapomniane pozostają widoki tej ogromnej doliny z dziesiątkami wąwozów pokrytych sosnami.
Zobaczyć kaskadę chmur na La Palma.
La Cumbrecita znajduje się w Parku Narodowym Caldera de Taburiente. W związku z tym dojazd samochodem dozwolony jest tylko po uprzednimzarezerwowaniu miejsca parkingowego w punkcie widokowym.. Możliwe jest dokonanie rezerwacji przy okazji zwiedzania wspaniałego Centrum dla Odwiedzających El Paso. W drodze na szczyt odwiedzający mogą podziwiać przepiękne „wodospady chmur”, pokrywające krawędzie grzbietu tej wyspy, wpisanej do Rezerwatu Biosfery UNESCO. Od punktu widokowego odchodzą różne drogi, należące do zadbanej sieci szlaków parku.
Altitude
1287 m
Landscape type
Naturalny
Protected space
Chroniony krajobraz
Hiking trails
Interpretation center
Parking
Public transport
Localidad
El Paso

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy, lornetki i teleskopy itd.).
- Zawsze podążaj wyznaczonym szlakiem. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
5
10
262
10045