Punkt widokowy Mirador del pico de Las Nieves

Najwyższy punkt widokowy na Gran Canaria

Aby poczuć istotę miejsca i chłonąć jego atmosferę, nie ma nic lepszego od wspięcia się na jego najwyższy punkt. Na Gran Canaria tym miejscem jest punkt widokowy Mirador del pico de Las Nieves, znajdujący się w samym środku wyspy, na wysokości 1949. metrów. Z tego punktu widoczny jest obszerny teren wyspy, wpisany na listę Rezerwatów Biosfery UNESCO, z licznymi głębokimi wąwozami o ostrych zboczach, pokrytych roślinnością i dominującymi nekami o enigmatycznych formach.

Zachód słońca nad morzem chmur

Warto jest wsiąść w samochód lub autobus, aby dojechać na szczyt Las Nieves i zobaczyć ten „spektakl”. Przy parkingu otwiera się kamienne półkole idealnie skierowane na zachód. Jest to punkt widokowy, prosty i pozbawiony przeszkód zakłócających widok pięknego zachodu słońca. W przeciwieństwie do innych miejsc, pochmurne dni zapewniają lepsze widoki w Las Nieves, kiedy to można zobaczyć, jak Teneryfa i Gran Canaria sprawiają wrażenie unoszenia się na morzu chmur.

Altitude
1.940 m
Landscape type
Naturalny
Obszar pod ochroną
Park wiejski
Interpretation center
Parking
Recreation areas
Restoration
Localidad
Tejeda

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
- Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
- Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
- Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
- Dbaj o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy, lornetki i teleskopy itd.).
- Zawsze podążaj wyznaczonym szlakiem. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
- Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
2
10
262
10045