Punkt widokowy Mirador de la Degollada de las Yeguas

Widok suchego krajobrazu na południu Gran Canaria

Krajobraz podziwiany z punktu widokowego Degollada de las Yeguas, na południu Gran Canaria, zaskakuje zwiedzających, którzy nie wiedzą czego się mogą spodziewać. Chodzi o panoramiczny widok na wąwóz Fataga, 15. kilometrowego krętego, szerokiego i głębokiego kanionu, o lekko wypukłych zboczach, które gwałtownie przekształcają się w niemalże pionowe, wzbudzające respekt skarpy. Wszystko przyozdobione roślinnością suchych obszarów i widokiem morza w tle, stanowi monumentalny, barwny i ujmujący pejzaż.

Wycieczka samochodowa z Maspalomas.

Punkt widokowy jest obowiązkowym przystankiem na trasie samochodowej po wewnętrznej części wyspy. Znajduje się on blisko Maspalomas, na drodze w kierunku San Bartolomé de Tirajana, dysponuje obszernym parkingiem, gdzie zwiedzający mogą zostawić samochód, a także tablicami informacyjnymi o obszarze, będącym Chronionym Krajobrazem i należącym do Rezerwatu Biosfery UNESCO. Aby przekonać się o tym, czym tłumaczy się tak wyjątkowy charakter tego miejsca, wystarczy zbliżyć się do balustrady i zakochać się w widoku.

Altitude
842 m
Landscape type
Naturalny
Obszar pod ochroną
Chroniony krajobraz
Hiking trails
Parking
Localidad
Arteara

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Dbaj o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy, lornetki i teleskopy itd.).
  • Zawsze podążaj wyznaczonym szlakiem. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
  • Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
2
9
10
262
10045