Punkt widokowy Mirador de La Cilla

Punkt widokowy wewnątrz jaskini Artenara

Ten punkt widokowy znajduje się wewnątrz popularnej restauracji Restaurante La Cilla, z tarasu której można zobaczyć rozciągające się szczyty wyspy Gran Canaria, nad którymi dominują neki Roque Nublo i Roque Bentayga, monumentalny kompleks wpisany przez UNESCO do Rezerwatu Biosfery. La Cilla jest wyżłobiona we wzgórzu Artenara, miejscowości w centralnej części wyspy, znanej z domów wydrążonych w skale. Aby dotrzeć do punktu widokowego, należy przejść wzdłuż całego cypla przez tunel o 50. metrach długości.

Typowa restauracja z widokiem na szczyty wyspy Gran Canaria

Restauracja La Cilla jest bardzo przestronna i chłodna, z kamiennymi i skalnymi murami, ozdobiona drewnem, w jasnych kolorach. Chociaż nie ma obowiązku korzystania z restauracji, aby rozkoszować się widokiem, zaleca się jednak zadzwonić z wyprzedzeniem i zarezerwować jedno ze 150. miejsc na obszernym tarasie. W ten sposób można delektować się daniami, jak na przykład kozim grillowanym mięsem, dobrym kanaryjskim winem i porcją migdałowego ciasta, typowego dla Artenara.

Altitude
1.189 m
Landscape type
Mieszany
Obszar pod ochroną
Nie
Parking
Public transport
Restoration
Localidad
Artenara

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Zrównoważony rozwój
Sostenibilidad
  • Nie pozostawiaj żadnego rodzaju śmieci w środowisku naturalnym, również niedopałków papierosów. Pozostawianie resztek jedzenia sprzyja rozmnażaniu się gryzoni i kotów, stanowiących zagrożenie dla innych gatunków.
  • Nie karm zwierząt ani ich nie płosz. Jeśli zobaczysz zranione zwierzę, prosimy powiadomić służby ratunkowe, dzwoniąc pod numer 112.
  • Nie zabieraj ze sobą kamieni lub innych elementów środowiska naturalnego. Nie wprowadzaj zmian do środowiska, jak np. poprzez układanie stosów z kamieni.
  • Dbaj o elementy przestrzeni publicznej (panele informacyjne, poręcze, siedzenia, lampy, lornetki i teleskopy itd.).
  • Zawsze podążaj wyznaczonym szlakiem. Wyjście poza szlak powoduje szkody w środowisku naturalnym i może stanowić zagrożenie dla Ciebie i Twoich towarzyszy.
  • Nie hałasuj (głośna muzyka, krzyki, itd.).
2
9
10
262
10045